ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7672304
*
nr 767 2304
Spegel
Nyrokoko, höjd: 70
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:05:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/7 22:15:53
1
500 kr
3/7 07:46:06
2
350 kr
5/7 23:10:58
2
450 kr
11/7 16:41:33
2
600 kr
16/7 18:26:37
3
600 kr
16/7 18:27:17
3
650 kr
16/7 18:41:54
1
850 kr
16/7 18:43:09
1
900 kr
16/7 18:50:01
3
750 kr
16/7 18:50:30
3
850 kr
16/7 18:51:01
3
950 kr
16/7 18:51:59
1
1.000 kr
16/7 18:56:32
3
1.100 kr
16/7 19:00:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 767 2304
Spegel
Nyrokoko, höjd: 70
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/7 22:15:53 | 1 | 500 kr |
3/7 07:46:06 | 2 | 350 kr |
5/7 23:10:58 | 2 | 450 kr |
11/7 16:41:33 | 2 | 600 kr |
16/7 18:26:37 | 3 | 600 kr |
16/7 18:27:17 | 3 | 650 kr |
16/7 18:41:54 | 1 | 850 kr |
16/7 18:43:09 | 1 | 900 kr |
16/7 18:50:01 | 3 | 750 kr |
16/7 18:50:30 | 3 | 850 kr |
16/7 18:51:01 | 3 | 950 kr |
16/7 18:51:59 | 1 | 1.000 kr |
16/7 18:56:32 | 3 | 1.100 kr |
16/7 19:00:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58